Personal Information

Adriana Bil

Ginekolog - położnik

Education & Training

ginekolog

Dr n. med. Adriana Bil

Ginekolog, położnik, lekarz medycyny estetycznej
Dr n. med. Adriana Bil: Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach, mając na codzień do czynienia z najtrudniejszymi sytuacjami klinicznym w zakresie opieki ginekologiczno-położniczej oraz onkologicznej. W 2019r. obroniła doktorat na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie Pani doktor zatrudniona jest w placówce GYNEKA w Krakowie oraz Szpitalu Vratislavia Medica we Wrocławiu, gdzie przeprowadza operacje ginekologiczne, ze szczególnym uwzględnieniem operacji uroginekologicznych. Pani doktor od wielu lat z chęcią prowadzi zajęcia dla studentów. Obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki w Krakowskiej Akademii A. Frycza-Modrzewskiego.
Dr Adriana Bil swoim zaangażowaniem zawodowym obejmuje zarówno diagnostykę jak i leczenie zachowawcze, a także operacyjne z zakresu uroginekologii, w tym nietrzymanie moczu i zaburzeń statyki dna miednicy. Prowadzi poradnictwo antykoncepcyjne oraz profilaktykę nowotworów narządu rodnego.
Priorytetami dr Bil są: indywidualne podejście do Pacjentki i kompleksowa opieka na każdym etapie leczenia, w pozytywnej atmosferze zwiększającej poczucie bezpieczeństwa i minimalizującej obawy towarzyszące wizycie.
Regularnie uczestniczy w konferencjach i szkoleniach z zakresu uroginekologii, diagnostyki ultrasonograficznej, nowych technik operacyjnych oraz endokrynologii.
Członkini Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego.