Medycyna estetyczna

Ostrzykiwanie toksyną botulinową selektywnie blokuje receptory w mięśniach. Blokada powoduje, że mięsień, w okolice którego podano toksynę, przestaje na jakiś czas się kurczyć. Efekt relaksacji mięśnia i brak jego skurczu przekłada się na pozytywne efekty w zakresie działań anty-aging. Botoks podany w okolice mięśnia czołowego, lwiej zmarszczki czy kurzych łapek blokuje działanie odpowiednich mięśni, co zapobiega tworzeniu się zmarszczek w tej okolicy i wygładza te już istniejące.

Po zbadaniu pacjenta i omówieniu jego potrzeb, oczekiwanych efektów zabiegu i możliwych powikłań, w wyznaczone miejsca podawana jest toksyna botulinowa. Zabieg trwa około 10-15 minut.

Z zabiegów z wykorzystaniem botoksu może skorzystać dorosła osoba, która czuje potrzebę zatrzymania czasu i odmłodzenia swojej twarzy. Botoks jest wskazany szczególnie przy cerze z pierwszymi oznakami dojrzałości. Najczęściej wygładzane zmarszczki to tzw. pionowa lwia zmarszczka między brwiami, kurze łapki, poprzeczne zmarszczki czoła.

Laser Bioxel CO2 to jeden z najnowocześniejszych na rynku laser CO2 z szerokim wachlarzem zastosowań zarówno w dermatologii, medycynie estetycznej, chirurgii jak i ginekologii.

Zakres zabiegu może obejmować twarz, szyję, dekolt, dłonie, ciało, miejsca intymne.

Zabiegi przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, widoczne efekty po 2-4 tygodniach. Efekt utrzymuje się do 12-24 miesięcy. Rekonwalescencja 3-10 dni. Przygotowanie do zabiegu – przed wykonaniem zabiegu zawsze konieczna jest konsultacja lekarska z ustaleniem wskazań i przeciwskazań do zabiegu. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, zwykle pacjent nie odczuwa większych dolegliwości poza kłuciem i wrażeniem ciepła. Tuż po zabiegu skóra jest zaczerwieniona oraz obrzęknięta. Po zabiegu dolegliwości związane z zaczerwienieniem i obrzękiem mogą utrzymywać się do 7 dni, pacjent otrzymuje specjalne zalecenia po zabiegowe – dotyczące postępowania i pielęgnacji.

Usuwanie blizn i rozstępów przy pomocy lasera frakcyjnego to jedna z metod redukcji blizn o różnym pochodzeniu m.in. blizn pooperacyjnych, blizn po trądzikowych oraz rozstępów. Niezwykle wąska wiązka lasera działa precyzyjnie na zmienioną chorobowo skórę. Odpowiedzią organizmu jest wzmożona regeneracja skóry, a w rezultacie zanik blizn i rozstępów.

Dzięki laserom możemy uniknąć cięcia, bólu, krwawienia, zszywania i blizn.

Do usuwania laserem kwalifikują się następujące zmiany skórne:

  • Znamiona barwnikowe (zarówno płaskie, jak i wypukłe zwane potocznie pieprzykami)
  • Brodawki (brodawki w kolorze skóry, jak i brązowe brodawki łojotokowe rogowaciejące)
  • Brodawki wirusowe (brodawki pospolite, brodawki dłoniowe, podeszwowe, basenowe, kurzajki, brodawki płaskie, kłykciny, brodawki płciowe)
  • Włókniaki (wystające, często uszypułowane wyrostki skórne, włókniaki miękkie, włókniaczki na szyi, pod pachami, na powiekach, w pachwinach)
  • Inne naroślą, takie jak kaszaczki, prosaki, syringoma, zaskórniki, grudki perliste, naczyniaki, punkty rubinowe, ziarniniaki i wiele innych.